Najtrudniejszą rzeczą, jeśli chodzi o gry oferowane przez Totalizator Sportowy, jest oczywiście obstawienie właściwych liczb. Czy możliwe jest zwiększenie prawdopodobieństwa przez zastosowanie specjalnego systemu i co można zrobić, aby je zwiększyć?
Naukowcy w tym przypadku są zazwyczaj bezlitośni. W takiej grze jak duży lotek, która obecnie nazywana jest lotto, konieczne jest prawidłowe skreślenie sześciu liczb z czterdziestu dziewięciu. Szanse na wylosowanie dowolnego zestawu są takie same. Również dobrze mogą trafić wybrane przez gracza liczby składające się na przykład z dat urodzenia domowników, jak i zestaw 1, 2, 3, 4, 5 i 6. Jak więc grać, by wygrać?

 

Statystyki również są nieubłagane. Systemu idealnego oczywiście nie ma. Jednak najwięcej graczy wygrywających w dużego lotka decydowało się na skreślenie liczb metodą chybił trafił. Może to jednak nie wynikać z trafności działania automatu, a z tego, że po prostu większość osób decyduje się na taką metodę gry.
Numery lotto dodatkowo najlepiej jest zmieniać, choć wygrywający niekiedy przyznają się, że skreślają ten sam zestaw przez szereg lat.