Jest wiele rodzajów fotografii: fotografia produktowa, weselna, biznesowa, modowa. Ostatnio spotkałam się z zagadnieniem fotografii eventowej. Co to takiego?
Fotografia eventowa to poniekąd fotografia biznesowa. Wszelkiego rodzaju eventy z reguły są to spotkania i imprezy firmowe. Bankiety, targi, zabawy – wszystko zawarte w jednym słowie. Fotografia eventowa specjalizuje się w takim pokazaniu danych spotkań aby uwidocznić jej biznesowe aspekty, pokazać firmę z jak najlepszej, profesjonalnej strony, a jednocześnie potrafi przekazać, że dane przedsiębiorstwo potrafi się bawić czego dowodem są wysmakowane zdjęcia.
Innym rodzajem fotografii jest fotografia koncertowa.

 

To już wyższy poziom. Koncerty zazwyczaj odbywają się wieczorami lub nocą a więc jest ciemno. Dobry fotograf musi umieć poruszać się obiektywem po takim terenie, gdzie normalny człowiek nic nie widzi on musi znaleźć to coś i to ukazać. Warszawa specjalizuje się w kształtowaniu fotografów koncertowych. Jak chcesz się dobrze nauczyć tego zawodu – pakuj się i jedź do stolicy.
Wszystkie te rodzaje fotografii łączy jedno – pasja. Nie możemy być dobrym fotografem, jeśli nie robimy tego z serca, z pasją. O ile księgowa może nie być księgową z powołania bo tu liczą się suche fakty, przepisy i cyferki to fotografia jest taką dziedziną, gdzie widać czy ktoś to robi bo to kocha czy po prostu chce zarobić pieniądze.