Wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu. Każdy chce by był on idealny. Dlatego zanim stanie się na ślubnym kobiercu mamy masę przygotowań. W tym dekorowanie sali weselnej. Miejsca, gdzie tak naprawdę odbywa się cała impreza, gdzie przyjmujemy gości i trwa zabawa. Jest to ważne miejsce, więc jego dekoracja też powinna być dla nas ważna. Aby ułatwić to zadanie, mamy dla wszystkich młodych par kilka rad.

Motyw przewodni

Jeszcze parę lat temu mało kto myślał o motywie przewodnim swojego wesela. Czasy się na szczęście zmieniły. Dlaczego „na szczęście”? Bo motyw przewodni to element, w którym możecie jako para młoda pokazać swój charakter. Przykładowo motyw rustykalny, gdzie mamy dużo drewna, koronek, sznurków i naturalnych tkanin. Motywem przewodnim może być też kolor na przykład wasz ulubiona zieleń, błękit, czy fiolet. Więcej na animatorzy.org.pl.

Tylko żywe kwiaty

Nie każdy chce lub może pozwolić sobie na dużą ilość żywych kwiatów. Jednak dekorowanie sal weselnych sztucznymi kwiatami zamiast żywych to nie jest rozwiązanie. Sztuczne kwiaty niemalże „trącą” sztucznością, tandetą, kiczem wiązankami na groby. Naprawdę – pojedyncza, żywa róża lub trzy tulipany na stół będą wyglądać o niebo lepiej od najbardziej wymyślnej dekoracji ze sztucznych kwiatów.

Światło robi klimat

Wesele zwykle trwają do później nocy. Można to fantastycznie wykorzystać w dekorowaniu sal weselnych. Wystarczy dobrać odpowiednie światło. To właśnie ono zrobi potem odpowiedni klimat, zwłaszcza jeśli zamiast wielkich żyrandoli postawisz na romantyczne świece, lampki wokół sali do tańca, czy przygaszone kinkiety.

Co za dużo to niezdrowo

Wiele osób słusznie uważa stoły za jeden z głównych obiektów do dekoracji. To przy nim najwięcej siedzą goście, którzy zwrócą uwagę na ułożenie sztućców, serwetki, kwiaty na stole. W tym wszystkim trzeba jednak pamiętać, że oprócz dekoracji na stołach znajdują się nakrycia, półmiski z zimnymi przekąskami, napoje – wódka lub wina w kubłach z lodem. To wszystko musi się zmieścić i lepiej aby wygodnie po nie można było sięgnąć.