Fotografia pasjonuje coraz więcej osób. Obecnie na rynku mamy telefony z takimi aparatami, jakich nie powstydziłby się niejeden fotograf. Ale dobry sprzęt to nie wszystko. Trzeba również posiadać “to coś”, umieć dobrze uchwycić dany moment, dobrać odpowiednie tło itp, Czyli jednym słowem być zawodowym fotografem albo profesjonalnym hobbystą, jeśli można to tak nazwać.

 
Ale dobrze ze fotografa można wynająć. Ceny wynajmu fotografa ustalone są w zależności od okazji: na wesel będzie to zdecydowanie drożej niż np. na urodziny lub małe przyjęcie w domu. Sesja narzeczeńska również będzie się różniła od sesji na wieczorze panieńskim. Wytycznych jest wiele – ile sytuacji tyle cenników. Dużą popularnością cieszy się fotografia mody: pokazywanie ubrań i odzieży lub tematów pokrewnych z modą. Jest to biznes nakręcany przez magazyny modowe czy projektantów i obecnie przezywa prawdziwy rozkwit. Kraków jest jednym z często wybieranych miejsc na sesje modowe ze względu chociażby na urokliwy zamkowy klimat.
Ceny wynajmu fotografa to nie zawsze duży wydatek a zdjęcia zrobione przez profesjonalistę, nie oszukujmy się, są ładniejsze. Co zawodowiec to zawodowiec.