Wakacje za pasem a więc większość z nas wylew siódme poty na siłowni czy basenie aby przez te dwa tygodnie plażowania móc pochwalić się w sieci zdjęciami z idealną sylwetką lub wysportowanym ciałem. Bo przecież wypoczynek wypoczynkiem ale odpowiednią ilość zdjęć trzeba zrobić. I co ładniejsze wstawić do sieci, aby zbierać pochwały i komplementy od znajomych.

Ale skoro wakacje, plaża, słońce totrzeba wziąć pod uwagę że zdjęcia mogą nie wyjść takie jak w domu przy sztucznym oświetleniu. Warto poczytać w Internecie porady fotograficzne, gdzie dowiemy się o podstawowych zasadach fotografowania na świeżym powietrzu. Plaża fotografowanie ptaków, wody, zachodów słońca sprzyja nieco luźniejszym podejściem do fotografii w związku z czym bardzo popularne na wakacjach są zdjęcia w ruchu. I tu także wymagana jest znajomość kilku zasad aby zdjęcie wyszło ładne i ostre. Pamiętajmy też, że nie jesteśmy sami na wakacjach.
Fotografowanie nas samych wylegujących się na piasku to jedno, ale zwróćmy uwagę, aby niechcący nie uchwycić innych obcych osób, które mogą sobie nie życzyć aby ich zdjęcia były udostępniane dalej. Zaopatrzcie się w podręczne porady fotograficzne i uwieczniajcie swoje wymarzone wakacje.

 

Kiedy wrócimy z wakacji, warto naszą kolekcję zdjęć zamienić w papierowe odbitki. W tym celu możemy skorzystać z usług lokalnego fotolabu lub zamówić wywoływanie zdjęć online w jednym z internetowych zakładów fotograficznych.