Fotografia jest obecnie bardzo modnym i pasjonującym zajęciem. Dobry fotograf jeździ po całym świecie i pstryka fotki – brzmi jak bajka? Niestety to co na pierwszy rzut oka wydaje nam się łatwe, niekoniecznie takie jest. Zawód fotografa jest bardzo ciężki i wymaga wiele pracy oraz motywacji.
Kurs fotografii to podstawa. Każdy szanujący się fotograf powinien w takim uczestniczyć chociażby po to, żeby dowiedzieć się jaki jest czas ekspozycji fotografia. Po pierwsze fotograf musi cały czas się doszkalać. Non stop są nowe cuda technologiczne w tej dziedzinie i aby być „na topie” trzeba za nimi nadążać.

 

Warsztaty fotograficzne to standard. Według rankingów w stolicy jest największa liczba warsztatów – Warszawa dba o nowe młode pokolenie fotografów. Po drugie częste wyjazdy wcale nie są takie przyjemne – rozłąka z rodziną, brak swojego „gniazdka” tylko cały czas na walizkach. Po trzecie fotograf musi dźwigać ciężki sprzęt, który niejednokrotnie waży ładnych kilka kilogramów. Jego kręgosłup może mu się dawać we znaki. Tak więc mimo, że zajęcie fotografa jest pasjonujące i potrafi być piękne, to też ciężki kawałek chleba.
Na kurs fotografii można się również zapisać dla samych siebie. Aby dowiedzieć się czegoś ciekawego, nauczyć robić fajne fotki lub po prostu z nudów. Warsztaty fotograficzne są dla każdego.