Jednym z popularnych, wolnych zawodów, jest zawód fotografa. Wielu myśli pewnie, że co to jest za zawód – pstrykanie zdjęć i przesyłanie je na komputer. Też mi praca! Ktoś kiedyś powiedział „wszędzie dobrze gdzie nas nie ma” – i miał całkowitą rację. My widzimy zawód fotografa z perspektywy jego osiągnięć, zrobionych przez niego zdjęć. Ale skąd wiemy jak długą drogę przebył zanim nauczył się robić takie małe arcydzieła sztuki?

 
Nauka fotografii wymaga on nas wiele cierpliwości i motywacji. Co rusz powstają nowe modele aparatów, nowe aplikacje, nowe rozwiązania. A klienci wymagają aby fotograf to potrafił. Przecież płacą za to. Więc chcąc nie chcąc aby być cały czas „w grze” trzeba się stale doszkalać.
Można uczestniczyć w warsztatach fotograficznych lub kursach. Oprócz podstawowej wiedzy, takiej jak balans bieli w fotografii, perspektywa, dobór ostrości itp. nauczymy się dobierać sprzęt do naszych umiejętności czy do rodzaju zdjęć jakie chcemy wykonać. Specjaliści pokażą nam, jak uchwycić moment na zdjęciu. Jak przelać na papier to co widzimy, aby było w 100% naturalne.
Nauka fotografii może otworzyć przed nami wiele drzwi, może warto zapisać się na taki kurs już dzisiaj?