Złote myśli o naszych milusińskich

Dzieci są dla nas najważniejsze. To mali, bystrzy, wrażliwi ludzie, od których możemy się wiele nauczyć. Potrafią nas zarazić optymizmem, radością życia, niebanalnym spojrzeniem na świat. Napisano o nich wiele mądrych słów, a cytaty o dzieciach możemy mnożyć w nieskończoność. O najmłodszych pisali zarówno poeci, jak i pedagodzy, psycholodzy, pisarze, autorzy tekstów piosenek. Opiewali dziecięcą wrażliwość, szczerość, otwarcie na świat. Częstokroć potrzebne są nam cytaty o dzieciach , aby wzbogacić naszą wypowiedź – czy to pisemną, czy ustną. Wówczas z pomocą przyjdą nam strony internetowe, na których takich złotych myśli zgromadzono całe mnóstwo. Bardzo często zdarza się, że chcemy wypisać znajomym lub krewnym oryginalną kartkę z gratulacjami z okazji pojawienia się na świecie ich dziecka. Warto jest wtedy takie sztampowe życzenia okrasić ciekawą sentencją, fragmentem piosenki czy utworu literackiego. Złote myśli mówiące o miłości względem dzieci mogą stać się przesłaniem, mottem, motywacją i inspiracją w naszym codziennym życiu. Warto po nie sięgnąć, gdy zdecydujemy się np. zamówić spersonalizowany prezent dla nowonarodzonego maleństwa, lub z okazji chrztu czy pierwszych urodzin. Będzie to urocza, cenna, wartościowa pamiątka dla jego rodziców – a po latach i dla samego małego człowieka.
Liczne cytaty o dzieciach mówią przede wszystkim o wzruszeniu, dumie i radości rodziców, którzy cieszą się z pojawienia na świecie upragnionych pociech. Tego typu sentencje świetnie można wykorzystać podczas okazji takich jak urodziny, chrzciny, pierwsza komunia święta. Wypisane na ozdobnych kartkach będą wspaniałą pamiątką, wyrazem pamięci, troski, miłości.
Nieco inne w wydźwięku są złote myśli pedagogów, nauczycieli – one mówią o delikatności, wrażliwości dzieci, o naszych powinnościach wobec nich, o skomplikowanym procesie wychowywania dziecka, o jego dojrzewaniu, stawaniu się dorosłym. Starają się pokazać nam kierunek, nakreślić, którędy powinniśmy podążać za naszymi dziećmi. Z pewnością będą też dobrym kierunkowskazem dla świeżo upieczonych rodziców.