Jeżeli uwielbiasz robić zdjęcia, to z całą pewnością możesz pochwalić się wyjątkowymi ujęciami, z których jesteś naprawdę dumny. W takiej sytuacji warto zdecydować się na papierowe wydruki i skorzystać np. z popularnej usługi, jaką jest wywoływanie zdjęć online.

Jak pomysłowo wyeksponować swoje wydrukowane fotografie?

Rozwój fotografii cyfrowej sprawił, że obecnie niemal każdy może zostać fotografem-amatorem. Wystarczy zwykły smartfon i można zrobić całkiem interesujące zdjęcia. Dlatego też, zamiast gromadzić olbrzymią ilość cyfrowych plików na karcie SD, dysku komputerowym, czy też na innym nośniku, warto zdecydować się na wywołanie zdjęć, najlepiej przez internet.

Jeśli już wydrukowałeś w odpowiednich rozmiarach swoje fotografie, to teraz czas, aby je wyeksponować. Do tego celu musisz zakupić adekwatne do rozmiaru odbitek ramy lub antyramy. Zwłaszcza jeżeli zdecydowałeś się na formaty XXL i powieszenie ich na ścianie. W ten właśnie prosty sposób możesz na nowo zaaranżować swój salon i stworzyć swoją własną, wyjątkową galerię sztuki.

Oczywiście świetną fotkę można zrobić nawet zwykłym telefonem. Wbudowane aparaty cyfrowe cechują się obecnie coraz lepszymi parametrami. Dzięki temu możemy zrobić naprawdę dobre zdjęcia, być może nie panoramiczne, bo nie mają one szerokokątnych obiektywów, ale ciekawe przybliżenia i zdjęcia makro. Zwłaszcza robione przy dobrym oświetleniu zdjęcia makro tzn. ujęte z bliska obiekty np. kwiaty, czy też owady, prezentują się bardzo dobrze. Niestety zdjęcia portretowe, robione z ręki smartfonem nie wyglądają najlepiej, chociaż właśnie takie zdjęcia najczęściej umieszcza się na Instagramie lub Facebooku.

wywoływanie zdjęć online

Popularne selfie zrobione smartfonem często lekko zniekształca twarz, np. wydłużając nos. Zdecydowanie najlepiej do wydruku wybrać zdjęcia robione w miarę dobrym aparatem cyfrowym. Dopiero wtedy będziesz mógł docenić ich jakość po wydrukowaniu.

Z kolei małe, standardowe odbitki, takie jak 9X13 cm lub 10X15 cm zazwyczaj przechowujemy w albumach fotograficznych. Możemy z nich zrobić również ostatnio bardzo popularną, girlandę na sznurku. To znaczy do zwykłego zamocowanego sznureczka, przypinamy spinaczami do bielizny wybrane przez nas zdjęcia. Taka ekspozycja z pewnością uatrakcyjni nasz pokój, a fotografie przedstawiające wyjątkowe momenty z naszego życia, sprawią nam prawdziwą przyjemność.

Innym, nowoczesnym sposobem na zaprezentowanie swojego szczególnie udanego, ważnego lub zabawnego zdjęcia są fotogadżety. Są to zazwyczaj przedmioty codziennego użytku np. T-shirty, poszewki, torby, czy też kubki, na których nadrukowuje się wybrane przez siebie zdjęcie. W taki sposób zaprezentowana fotografia może też stanowić niebanalny upominek dla kogoś bliskiego. Polecamy!