Kiedyś żeby zrobić dobre zdjęcie wystarczyło mieć średniej klasy aparat fotograficzny, trochę kreatywności i zdjęcie gotowe. Jednak w miarę jak technika idzie do przodu nasz sposób postrzegania zrobił się nieco bardziej…krytyczny. Chcemy więcej, bardziej, lepiej. Więc dokupujemy specjalne lustrzanki, obiektywy lub akcesoria fotograficzne aby jakość naszej fotografii była na jak najwyższym poziomie.

 
Bardzo popularne są lustrzanki cyfrowe Pentax. Największy wybór będziemy mieli oczywiście w sieci. Sklep internetowy oferuje modele, które możemy mieć już za około 2500zł. Jest to oczywiście „goły” aparat, bez dodatków ale akcesoria fotograficzne możemy dokupić w każdym specjalistycznym sklepie. Należy jednak pamiętać, że można mieć nie wiadomo jak drogi sprzęt a zdjęcia mogą wychodzić nijakie. Bo fotografowanie to jest zawód, który trzeba czuć, trzeba to kochać – tylko wtedy nasze zdjęcia będą miały tą magię. Talent, kreatywność, umiejętność dostrzegania w zwykłych rzeczach czegoś niezwykłego – to są cechy dobrego fotografa.
Tak więc do dzieła: zapisujemy się na kurs fotografowania, idziemy do sklepu i kupujemy aparat oraz i jedziemy nad rzekę/morze/w góry ćwiczyć nasze nowe hobby.