Coraz lepsze aparaty w naszych telefonach powodują, że bardzo dużo ludzi zaczyna interesować się fotografią. Mają do dyspozycji aparat który potrafi robić naprawdę dobre zdjęcia więc zaczynają czytać, szukać pomysłów, robić zdjęcia i co u niektórych może przerodzić się to w nawet coś poważniejszego.
Bardzo modne obecnie jest robienie zdjęć swoim talerzom, tym co na nich mamy. Jesteśmy umówieni ze znajomymi na obiad w restauracji i podają nam pięknie ustrojony talerz z naszą potrawą. Co robimy? Oczywiście zdjęcia! I wrzucamy je na Facebook czy Instagram żeby nasi znajomi wiedzieli gdzie jesteśmy i co jemy. Podobnie jak ktoś jest na diecie tzw. pudełkowej. Jego każdy greenbox obowiązkowo umieszczony w sieci. Nie wiem, może to jest jakiś sposób motywacji? Jak tak to spoko, każdy jest dobry.

 
Ale wracając do tematu. Zdjęcia. Warszawa jest pięknym miejscem do fotografowania, wschody czy zachody słońca przy Wiśle – coś wspaniałego. Dużo fajnych zdjęć robi się w domu lub studio – na uwagę zasługuje tzw. studio cyklorama gdzie specjalnie „zakrzywiona” ściana powoduje, że granica pomiędzy ściana a podłogą w tle fotografowanego przedmiotu lub osoby jest praktycznie niezauważalna.
Zdjęcia możemy robić wszędzie – w domu, na świeżym powietrzu, w restauracji. Fajny sposób na zbicie nudy a czasem wręcz może stać się naszą pasją na całe życie.